Базар здравља

ЧЕТВРТАК 12.5.2022., у 10:00

Поштовани ученици, родитељи и колеге имамо задовољство да обележимо Међународни дан медицинских сестара, 12. мај 2022. године и организујемо Базар здравља под слоганом „Нема здравствене заштите без медицинских сестара“

У дворишту Медицинске школе „7.април“, Војводе Книћанина 1, од 10 до 12 часова представиће се ученици девет образовних профила (медицинска сестра техничар, гинеколошко-акушерска сестра, педијатријаска сестра техничар, лабораторијски техничар, фармацеутски техничар, физиотерапеутски техничар, козметички техничар, зубни техничар и стоматолошка сестра техничар). Ученици ће демонстрирати медицинско-техничке радње које представљају исходе њиховог учења:

• мерење крвног притиска, пулса и нивоа шећера у крви,
  • едукација најмлађих о значају правилне технике прања и дезинфекције руку,
  • здравствено васпитни рад са трудницама и будућим мамама,
  • основе пружања прве помоћи,
  • промоција оралног здравља,
  • промоција правилне неге руку и ноктију
  • основне технике масаже,
  • припрема крема и раствора
  • и мноштво других вештина

Базару здравља ће присуствовати и ученици, учесници Еразмус+ пројекта ,,Геријатрија“.