Међународни дан борбе против вршњачког насиља, обележава се последње среде у фебруару. Ове године то је 24. фебруар.

На часу одељењског старешине разговарали смо о овој теми, о томе шта је вршњачко насиље, како га препознати и како превазићи… Обележавање је почело 2007. године када је ученик Чарлес МекНил у школу дошао у розе мајици у знак подршке мајци оболелој од карцинома. Због тога је био изложен вршњачком вербалном насиљу.

Активисти борбе против карцинома купили су више розе мајица и поделили их ученицима у његовој школи, као подршку Чарлесу. Касније су ученици спонтано почели да облаче и носе розе мајице и од тада се тај дан обележава као дан борбе против вршњачког насиља.

Тако смо ми, после разговора о овој теми и дану, дошли на идеју да овом илустрацијом обележимо тај дан.

Ученици Гас 1 одељења и одељењски старешина Милка Тодић